Tussa

Darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 100 zł!

Funkcje skóry

Główną funkcją jest funkcja OCHRONNA. Skóra chroni cały organizm człowieka. Chroni nas przed zimnem i ciepłem. Skóra stanowi skuteczną barierę przed wnikaniem drobnoustrojów oraz szkodliwego promieniowania. Chroni nasze narządy wewnętrzne przed zewnętrznymi mechanicznymi oraz chemicznymi czynnikami, a także przed utratą wody.

Kolejną funkcją naszej skóry jest funkcja PERCEPCYJNA, która odpowiada za odbieranie bodźców ze świata zewnętrznego dzięki zakończeniom nerwowym. Nasza skóra jest narządem zmysłu dotyku, jest wrażliwa na ból i zmiany temperatury.

Funkcja DIAGNOSTYCZNA. Dzięki skórze i zmianom, które w niej zachodzą możemy zdiagnozować czy nasz organizm jest zdrowy. Większość chorób ma swoje odzwierciedlenie właśnie na naszej skórze, np.: jeśli nie jesteśmy odpowiednio nawodnieni nasza skóra robi się sucha i szorstka.

Funkcja TERMOREGULACYJNA pozwala nam regulować temperaturę organizmu, dzięki naczyniom krwionośnym, poprzez owłosienie i gruczoły potowe. Pod wpływem niskich temperatur zwiększa się ukrwienie w naczyniach podskórnych czego przykładem są nasze zaczerwienione od mrozu policzki czy dłonie. Pod wpływem wysokiej temperatury otoczenia ciało potrzebuje się ochłodzić. W tym celu skóra wydziela pot, który paruje z jej powierzchni i dzięki temu organizm uruchamia funkcję chłodzenia.

Funkcja ODPORNOŚCIOWA dzięki której na naszej skórze tworzy się warstwa zwana “płaszczem kwasowo-lipidowym”. Taka bariera tworzy się dzięki działaniu gruczołów potowych oraz łojowych znajdujących się na powierzchni skóry. Bariera ta natłuszcza skórę, co przeciwdziała jej wysychaniu i pękaniu. Dzięki płaszczowi natłuszczenie skóry chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi.

Ostatnią z funkcji skóry jest funkcja RESORPCYJNA. Resorpcja czyli wchłanianie, przenikanie substancji przez różne powierzchnie, w tym przypadku przez skórę.

Nasze produkty wspaniale dopełnią ochronę skóry problematycznej i dotkniętej chorobą. Zapoznaj się z ofertą na:
https://tussa.pl/sklep/

#nawilżenieskóry #pomocdlaskóry #tussapl #kosmetykidlawymagających #kremregenerujący #olejowyszampon #serum #zdrowaskóra
Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń
Dodaj do listy życzeń

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Product Enquiry